Slam
6 czerwca, podczas finału II Edycji Slam Poetry Night we wrocławskim klubiePuzzle, prapremiera książki „Najlepszy poeta nigdy nie wygrywa. Historia slamu w Polsce 2003-2012? (pod red. Agaty Kołodziej). Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo poświęcone polskiemu slamowi, zawierające m.in.: wywiady ze znanymi slamerami, teksty teoretyczne oraz wspomnienia organizatorów slamów z całej Polski.

5 czerwca, podczas lubelskiego festiwalu Miasto Poezji, odbędzie się natomiast prapremiera długo oczekiwanego debiutu poetyckiego Kamila Brewińskiego pt.„Clubbing”, o którym Marta Podgórnik wyraziła się krótko w następujący sposób: „W którymś ze swoich licznych żyć (nielicznych wcieleń) jestem tą właśnie Panią od Debiutów, i oto Ona mówi: Oto debiut roku”.