Café Księgarnia Tajne Komplety oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z Andrzejem Muszyńskim pisarzem, reporterem i podróżnikiem, autorem zbioru opowiadań ?Miedza?.
1 października (wtorek), godz. 18:00
Café Księgarnia Tajne Komplety
ul. Przejście Garncarskie 2
Prowadząca: Magdalena Piekarska
Spotkanie organizowane we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Opowiadania.
Andrzej Muszyński to nowy mocny głos w polskiej prozie. Jego zbiór opowiadań Miedza jest przejmującą i wyrafinowaną literacko opowieścią o współczesnej prowincji Polski i życiu na pograniczu. To rzecz o utracie i poszukiwaniu wspólnotowości, która zwykle okazuje się utopią, o pomieszaniu języków i tożsamości. Czuła i szczera gawęda o pustych polach i wymarłych wsiach, o ostatnim chłopie i ostatniej miedzy ? o świecie, który ginie, bo nie nadąża za pędem nowoczesności i nie umie zrezygnować ze swoich wartości. Ten świat właśnie Andrzeja Muszyńskiego wybrał na swojego kronikarza i poetę.
Wojciech Tochman

Andrzej Muszyński (ur. 1984) pochodzi z Krzykawy. Jest pierwszym stypendystą Fundacji ?Herodot? im. Ryszarda Kapuścińskiego i laureatem konkursu na najlepsze opowiadanie na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Publikuje w prasie i pismach literackich. Podróżuje, ale to tylko pretekst do powrotu do prowincjonalnych korzeni, o których pisze w swojej prozie. Wyróżniony ogólnopolskimi nagrodami podróżniczymi m.in. za trawers puszczy Minkébé w Gabonie oraz za wyprawę w Himalaje Birmańskie. Kiedyś samotnie przeszedł pieszo pustynię Atakama. Autor zbioru reportaży Południe i zbioru opowiadań Miedza. Nakładem Wydawnictwa Czarne ukaże się także jego reportaż Szafranowa rewolucja.