Seryjni

W piątek 11 kwietnia, o godz. 18, w cyklu „Seryjni Poeci” księgarnia Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim zaprosi na spotkanie z Jackiem Bierutem, którego tematem będzie jego najnowsza powieść „Hajs”.
„Hajs to książka bardzo wrocławska, która łączy kilka planów, tych czasowych, w których autor sięga do II wojny światowej, i geograficznych. W tym głównym, który dominuje nad całością, toczy się historia Jara Hajsa, dla którego nazwisko będzie przekleństwem. Bo choć hajsem, czyli pieniędzmi, śmierdzi wszystko, czym się otacza, to właśnie z ich powodu jego życie zacznie staczać się po równi pochyłej. W oczekiwaniu na spadek, jaki ma otrzymać, posypią się dawne kumpelskie relacje z Bolem i Fuksiem, małżeństwo zamieni się w pole bitwy z wpisaną z góry w los Jara bolesną porażką, a on sam stanie się łatwym celem nawet dla koczujących w bramach i podwórkach Śródmieścia niedorostków. A przez obraz tych wszystkich nieszczęść zamajaczy gdzieś na horyzoncie sylwetka Bogny, w której przed laty kochali się wszyscy. I z którą los i pieniądze obchodzą się zdecydowanie łaskawiej” -pisze o książce Magda Piekarska .

Wrocławianin Jacek Bierut to urodzony 1964 r. prozaik i poeta. Do tej pory wydał trzy tomy wierszy: „Igła”, „Fizyka” i „Frak człowieka” oraz powieści „PiT”, „Spojenia” i „Pornofonia”.