Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza zaprasza wszystkich do udziału w nietuzinkowym wydarzeniu literackim. Cel, jaki sobie założyliśmy, to wydanie publikacji książkowej, stanowiącej zapis zbiorowej pamięci mieszkańców Wrocławia, jak również osób, które we Wrocławiu bywały z okazji, dajmy na to, studiów, delegacji czy wakacji.
Pragniemy z udziałem Was stworzyć literacki, zbiorowy pamiętnik, który w swojej idei odnosi się do dwóch słynnych książek: ?I remember? Joego Brainarda, a także Georgesa Pereca ?Pamiętam że?, której inspiracją była wspomniana właśnie ?I remember?.

Każda osoba, która będzie chciała wziąć udział w wydarzeniu i wspomnieć Wrocław, będzie mogła przesłać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, który zamiesczony jest na www.wroclawpamietamze.pl, przynieść osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Księgarnia Tajne Komplety (Wrocław 50-107, ul. Przejście Garncarskie 2), propozycję 3 swoich zdań do zbiorowego pamiętnika. Redaktorzy książki wybiorą najciekawsze frazy z nadesłanych propozycji, ułożą je w całość i zredagują stylistycznie, a następnie przygotowany materiał zaistnieje w formie książki.

Dzięki temu powstanie zbiorowy pamiętnik mieszkańców i gości Wrocławia, składający się z kilkuset ? lub nawet kilku tysięcy ? zdań ?Pamiętam, że??. Pamiętnik ten będzie ukazywać historię miasta, jego mieszkańców ? i bywalców ? w zupełnym rozproszeniu i fragmentaryczności.

Tym samym to Wy staniecie się autorami tej wyjątkowej ? na skalę światową ? publikacji. Liczymy, że do projektu przyłączą się również osoby publiczne, autorytety z środowisk kultury, polityki, nauki ? rozpoznawalne wśród mieszkańców Wrocławia i kraju.

Więcej informacji o tych tytułach znajdziecie na stronie projektu: www.wroclawpamietamze.pl.